Tel: +421 905 388 878 Tel: +421 903 131 407
Ordinačné dni: Pon - PIa: 08:00 - 18:00 Iba na objednávku po telef. dohovore.

Dosť častý zdravotný problém ktorý vie veľmi znepríjemniť každodenný život.

Príčinou vzniku môže byť macatejšia forma prstov, nadmerné potenie, nosenie nevhodnej úzkej obuvi, úrazy prstov pri zakopnutí alebo pri páde ťažkého predmetu na prsty.

Prvý príznak je začervenanie mokvanie, opuch a bolestivosť. Zápal jednej alebo druhej strany palca. Ich následok je bolestivosť pri nosení obuvi alebo pri chôdzi.

Liečba býva konzervatívna a chirurgická: Pri konzervatívnej liečbe sa používajú protizápalové a antibakteriálne maste. Pri horšom náleze aj celkové antibiotiká.

Pri neúspechu konzervatívnej liečby, je vhodné prekonať strach a obrátiť sa na chirurga.

Operácia sa vykonáva "na počkanie" v lokálnom znecitlivení.Základom je odstránenie zarastajúcej časti nechta a plastika nechtového lôžka.Jediná bolestivá vec je samotná injekcia anestetika, ktorá sa dáva do mäkkých časti v okolí nechta. Po zákroku ide pacient domov a pokračuje v v domácej liečbe. Doporučuje sa vzdušná priestranná obuv.

Lokálne ošetrovanie je formou dezinkfekcie rany a kúpeľov v odvare repíka lekárskeho. Pravidelné denné preväzy. Doba zhojenia je individuálna pohybuje sa v priemere 14-21 dni.